Biologie pro farmacii

Lekce na vyzkoušení ZDARMA:

Buněčný cyklus a mitóza

Transkripce a translace

 

Chci členství

 

Tento online kurz je určen k přípravě na přijímací zkoušky z biologie na lékařských fakultách v ČR a SR, a to jak na magisterské, tak na bakalářské obory.

Kurz je rozdělen do několika částí. Začneme buňkou – podíváme se na rozdíly mezi prokaryontní a eukaryontní buňkou, na jednotlivé buněčné organely a děje na membráně a samozřejmě také na buněčný cyklus, mitózu a meiózu. Dobrá znalost buňky je velmi užitečná pro pochopení dalšího učiva.

Budeme pokračovat genetikou – začneme molekulární genetikou, kde probereme důležité děje jako je replikace DNA, transkripce a translace a navážeme klasickou genetikou a Mendelovými zákony. Projdeme také rodokmeny a spočítáme společně spoustu jednoduchých i náročných příkladů.

Další velkou kapitolou je člověk – zaměříme se na jednotlivé orgánové soustavy a zdůrazníme si to nejdůležitější, co student využije nejen k maturitě a přijímacím zkouškám, ale také při následném studiu lékařské fakulty.

Poslední větší kapitolou je mikrobiologie, kde si představíme nejdůležitější zástupce bakterií, virů a parazitů. Součástí kurzu jsou také krátké, ale nezbytné kapitoly o ekologii a historických objevech.

Texty jsou zjednodušeny do takové míry, aby byly pro studenty co nejsrozumitelnější, ale aby zároveň obsahovaly veškeré informace nutné k úspěšnému zvládnutí přijímacího testu na lékařskou fakultu.

 

 

Informace o kurzu

Kurz Instructor

MUDr. Lucie Marková MUDr. Lucie Marková Autor

Úvod

Buňka

Genetika

Člověk

Mikrobiologie

Živočichové

Rostliny

Ostatní kapitoly

Procvičování otázek 

Modelové přijímačky Bmedic